Galpon Creativo Ecohostel
Hotellet ligger 2 km fra Parque Plaza Montero y Laguna og 3 km fra centrum af Las Flores.
Museo de Ciencias Naturales "Florentino Ameghino" er mindre end 3 km væk. Det tager 70 minutter at køre til Lobos. Du kan komme til Palacio Municipal om få minutter i bil.
Værelserne er udstyret med en terrasse, en stenpejs og et opholdsområde samt et bidet, separat toilet og en bruser på badeværelset. Du vil finde kaffemaskiner/tekedler og køkkenudstyr på værelset.
- Lokale seværdigheder
- Capilla Movimiento Cristiano y Misionero3188 km
- Museo de Ciencias Naturales3138 km
- Parque Plaza Montero y Laguna2799 km
- Palacio Municipal2827 km
- Cine San Martin2765 km
- Iglesia Nuestra Señora del Carmen2796 km
- Jardin Botanico Hector Crispiani2829 km
- Domingo Faustino Sarmiento2885 km
- Museo de Ciencias Naturales "Florentino Ameghino"3158 km
På hotellet
General
- Wi-Fi
Måltider og drinks
- Kedel
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Udendørs spiseområde
På værelset
- Dagligstue
- Patio
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Tremmesenge/vugger
- Videospil
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Galpon Creativo Ecohostel hotel?
Det vil tage dig en 30 minutters gang at komme til byens centrum fra det Galpon Creativo Ecohostel hotel. - 🕗
Hvornår er udtjekning i et Galpon Creativo Ecohostel hotel?
Kunder skal tjekke ud fra et Galpon Creativo Ecohostel hotel ved 11:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i Galpon Creativo Ecohostel hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på Galpon Creativo Ecohostel hotel er 56$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i det Galpon Creativo Ecohostel hotel?
Det Galpon Creativo Ecohostel hotel tilbyder Dobbeltværelse og Værelse til familie at vælge imellem.